Dva Zlaté klasy pro výrobky řetězce COOP

Tradiční součástí výstavy Země živitelka je také soutěž Zlatý klas oceňující vystavené špičkové výrobky a novinky z oblasti agronomie, zootechniky, mechanizace, potravinářství, služeb pro zemědělství a venkov, lesního i vodního hospodářství.
Z 34 přihlášených exponátů byly 3 oceněny Zlatým klasem s kytičkou za to, že splňují i náročná ekologická kritéria. 12 exponátů obdrželo ocenění Zlatý klas.

Naprosto jedinečný úspěch zaznamenalo COOP Centrum družstvo, přihlašovatel exponátů za řetězec COOP, které v nejsilněji obsazené kategorii „Potravinářství a zpracovatelský průmysl“ získalo hned 2 Zlaté klasy jako jediný obchodní řetězec.

První Zlatý klas obdržela Dolcezza Arašídová pomazánka 340 g, kterou pro řetězec COOP vyrábí Chocoland, a. s. Jak přiznala MUDr. Viera Šedivá, předsedkyně poroty pro kategorii Potravinářství a zpracovatelský průmysl, všichni členové poroty byli tímto výrobkem nadšeni. Označili jej za výrobek chuťově velmi lahodný, který na českém trhu dosud chyběl. Chuťově jej přirovnávali jako něco mezi arašídovým máslem a Nutellou.


Druhý Zlatý klas získal Ranko Smetanový jogurt bílý 380 g, který přímo pro COOP vyrábí Choceňská mlékárna s. r. o. Porota ocenila chuťovou vyváženost tohoto jogurtu, velmi dobrou konzistenci a odpovídající texturu. O mimořádných kvalitách výrobku vypovídá také to, že se pyšní pečetí COOP Dobré jistoty, kterou řetězec COOP uděluje těm svým potravinářským produktům, jež splňují náročná kritéria. Že si za těmito výrobky opravdu stojí, dokládá i fakt, že na webových stránkách www.coopclub.cz jsou pro všechny zájemce volně dostupné výsledky testů jednotlivých šarží všech výrobků s logem COOP Dobré jistoty.


Více na: http://www.coop.cz/informace-pro-zakazniky/clanky/929.html

© 2007 - COOP Centrum družstvo