Řetězec COOP má další dvě zlata

Soutěž Zlatý klas je nedílnou součástí mezinárodní výstavy Země živitelka pořádané každoročně na přelomu srpna a září na výstavišti v Českých Budějovicích. Zlatým klasem se oceňují vystavené špičkové výrobky a novinky z oblasti agronomie, zootechniky, mechanizace, potravinářství, služeb pro zemědělství a venkov, lesního i vodního hospodářství.
Soutěž probíhá pod garancí Ministerstva zemědělství ČR. V hodnotící komisi usedají odborníci nejen z ministerstva (Úřad pro potraviny, Oddělení potravinového práva a kvality potravin), ale také z Jihočeské univerzity či z Odboru veterinární hygieny a ochrany veřejného zdraví Státní veterinární správy.


V loňském roce uspěl řetězec COOP se dvěma svými výrobky – s bílým smetanovým jogurtem Ranko a s arašídovou pomazánkou Dolcezza. Dva Zlaté klasy najednou, to byl fantastický úspěch. Úspěch, který zavazuje a který nastolil otázku, jak si povede COOP v letošním ročníku soutěže.

A COOP nezklamal, ba právě naopak. Podobně jako vloni, také letos se může pyšnit tím, že jako jediný obchodní řetězec obdržel hned dva Zlaté klasy.


Prvním oceněným výrobkem z řady vlastních značek COOPu se stala Dolcezza Čokoláda na vaření, kterou pro COOP vyrábí společnost Carla, s. r. o. Odborná porota ocenila výraznou hořko-čokoládovou chuť, velmi dobré senzorické a technologické vlastnosti. Členové hodnotící komise pozitivně kvitovali také vysoký a vyvážený podíl kakaového másla, kakaové hmoty a kakaového prášku.


Druhý Zlatý klas obdržela Ranko Dobrůtka – zakysaná smetana s brusinkami. Pro COOP ji vyrábí Bohušovická mlékárna, s. r. o. Komise u tohoto výrobku vyzdvihla lahodnou a osvěžující chuť s krémovou konzistencí. Porotci se při svém hodnocení shodli také na vynikajícím skloubení příjemně nakyslé chuti zakysané smetany se sladkou chutí ochucující složky. U mléčných výrobků méně tradiční brusinková příchuť sklidila u porotců slova chvály a uznání.

Kvalit tohoto výrobku si je vědom i samotný COOP, protože mu již při zavedení do portfolia vlastních značek udělil pečeť COOP Dobré jistoty, podobně jako dalším 91 vlastním výrobkům. Tuto pečeť získávají ty privátní potravinářské výrobky COOPu, které splňují přísná a náročná kritéria.Více informací najdete zde: http://www.coop.cz/informace-pro-zakazniky/clanky/1005.html

© 2007 - COOP Centrum družstvo