COOP Centrum družstvo,

společně s moravskou centrálou COOP MORAVA s.r.o. sídlící v Brně, jsou členy zájmového sdružení Svazu českých a moravských spotřebních družstev (SČMSD) a členy středoevropské aliance COOP EURO a.s. se sídlem v Bratislavě.

COOP Centrum družstvo bylo založeno na podzim roku 1993 s cílem sjednotit nákupní aktivity spotřebních družstev v Čechách a na Moravě a vytvořit tak silnou ryze českou nákupní alianci. Hlavním důvodem této zásadní a největší kooperační aktivity spotřebního družstevnictví na území České republiky byly rychlé změny na českém trhu po roce 1989. Po nástupu zahraničních obchodních řetězců do České republiky bylo nezbytné vytvořit protiváhu k jejich stále rostoucímu pozičnímu tlaku.

Zakladateli tohoto seskupení byla spotřební družstva, SČMSD a bývalé družstevní vinné sklepy Hodonín s.r.o., subjekt je tedy družstvem právnických osob, de facto družstvem družstev. Působnost aliance je ale neuzavřená, což znamená, že nakupuje i pro nečlenské právní subjekty, pokud splňují požadavky nákupní centrály směrované zejména k jištění případných závazků.

Členská družstva COOP Centra, známá pod oficiálními názvy jako JEDNOTA, KONZUM, ZKD nebo COOP, jsou samostatné právní subjekty, které vlastní více než 2000 prodejních jednotek různých velikostí. Od roku 2000 byly z části těchto prodejen vytvořeny prodejní sítě známé pod názvy TERNO, TUTY, TIP, DISKONT a o rok později také COOP Stavebniny.

Objem integrovaných nákupů členských družstev, uskutečněný prostřednictvím COOP Centra, se každoročně pohybuje okolo 10 mld. Kč, což staví tento subjekt do trvalé pozice největší ryze české nákupní centrály v České republice.

Převážná část nákupu se soustřeďuje do oblasti potravin a zboží denní potřeby, i když družstevní prodejny zejména na vesnicích fungují stále jako hlavní zásobovací organizace všeho zboží, které je k životu potřeba.

      
      

Novinky

Informace pro členy

13.5.2019

Pozvánka na řádnou členskou schůzi COOP Centrum družstvacelá novinka >

Informace o stažení výrobku z prodeje

Informace o stažení výrobku z prodeje

15.3.2019

Z prodeje je stažen výrobek Dle Gusta Rozinky 100 g sáček - EAN 8586015875342, šarže E05180193D 06, datum min. trvanlivosti do 22.11.2019
Výrobek nevyhovuje v parametru ochratoxin A. celá novinka >

Informace o opětovném zařazení výrobku do prodeje

Informace o opětovném zařazení výrobku do prodeje

12.7.2017

Výrobek Hellmann’s Tatarská omáčka 225 ml, výrobní šarže L71420A817 s datem spotřeby 23. 4. 2018celá novinka >

© 2007 - COOP Centrum družstvo