Řetězec COOP má další dvě zlata

V loňském roce uspěl řetězec COOP se dvěma svými výrobky – s bílým smetanovým jogurtem Ranko a s arašídovou pomazánkou Dolcezza. Dva Zlaté klasy najednou, to byl fantastický úspěch. Úspěch, který zavazuje a který nastolil otázku, jak si povede COOP v letošním ročníku soutěže.

A COOP nezklamal, ba právě naopak. Podobně jako vloni, také letos se může pyšnit tím, že jako jediný obchodní řetězec obdržel hned dva Zlaté klasy.Prvním oceněným výrobkem z řady vlastních značek COOPu se stala Dolcezza Čokoláda na vaření, kterou pro COOP vyrábí společnost Carla, s. r. o. Odborná porota ocenila výraznou hořko-čokoládovou chuť, velmi dobré senzorické a technologické vlastnosti. Členové hodnotící komise pozitivně kvitovali také vysoký a vyvážený podíl kakaového másla, kakaové hmoty a kakaového prášku.                                                                                      dobr-brus


Druhý Zlatý klas obdržela Ranko Dobrůtka – zakysaná smetana s brusinkami. Pro COOP ji vyrábí Bohušovická mlékárna, s. r. o. Komise u tohoto výrobku vyzdvihla lahodnou a osvěžující chuť s krémovou konzistencí. Porotci se při svém hodnocení shodli také na vynikajícím skloubení příjemně nakyslé chuti zakysané smetany se sladkou chutí ochucující složky. U mléčných výrobků méně tradiční brusinková příchuť sklidila u porotců slova chvály a uznání.

Kvalit tohoto výrobku si je vědom i samotný COOP, protože mu již při zavedení do portfolia vlastních značek udělil pečeť COOP Dobré jistoty, podobně jako dalším 91 vlastním výrobkům. Tuto pečeť získávají ty privátní potravinářské výrobky COOPu, které splňují přísná a náročná kritéria.


                                                                                          coko-vareni


Kategorie „Potravinářství a zpracovatelský průmysl“ měla v soutěži Zlatý klas tradičně nejsilnější zastoupení. O to cennější a obtížnější je zde uspět.

Člen hodnotící komise Ing. Martin Štěpánek, vedoucí Oddělení potravinového práva a kvality potravin, MZe, zdůraznil, že všechny přihlášené výrobky vynikaly vysokou kvalitou, a porota tedy měla velice náročnou práci. Pan Štěpánek dále uvedl, že většina výrobců je rodinného či regionálního charakteru, ve firmách převládá vysoký podíl ruční práce, osobního nadšení a píle. Také tyto skutečnosti komise ve svém hodnocení zohledňovala. I to se odráží ve výsledné kvalitě výrobků.


                                                       Zlaty klas 2015-2


O kvalitě a lahodné chuti vlastních výrobků řetězce COOP se mohli návštěvníci Země živitelky přesvědčit na stánku COOPu, kde několikrát denně probíhaly ochutnávky. Mohli být také svědky nelíčené radosti, která zde propukla po pátečním slavnostním vyhlášení výsledků soutěže Zlatý klas.

Dva roky po sobě dvě zlata! Copak asi čeká COOP příští rok při jeho třetí účasti v soutěži?

 

                          Zlaty klas 2015-1               


                          Zlaty klas 2015-3

      
      
© 2007 - COOP Centrum družstvo