Dva Zlaté klasy pro řetězec COOP

Naprosto jedinečný úspěch zaznamenalo COOP Centrum družstvo, přihlašovatel exponátů za řetězec COOP, které v nejsilněji obsazené kategorii „Potravinářství a zpracovatelský průmysl“ získalo hned 2 Zlaté klasy jako jediný obchodní řetězec.

První Zlatý klas obdržela Dolcezza Arašídová pomazánka 340 g, kterou pro řetězec COOP vyrábí Chocoland, a. s. Jak přiznala MUDr. Viera Šedivá, předsedkyně poroty pro kategorii Potravinářství a zpracovatelský průmysl, všichni členové poroty byli tímto výrobkem nadšeni. Označili jej za výrobek chuťově velmi lahodný, který na českém trhu dosud chyběl. Chuťově jej přirovnávali jako něco mezi arašídovým máslem a Nutellou.


Druhý Zlatý klas získal Ranko Smetanový jogurt bílý 380 g, který přímo pro COOP vyrábí Choceňská mlékárna s. r. o. Porota ocenila chuťovou vyváženost tohoto jogurtu, velmi dobrou konzistenci a odpovídající texturu. O mimořádných kvalitách výrobku vypovídá také to, že se pyšní pečetí COOP Dobré jistoty, kterou řetězec COOP uděluje těm svým potravinářským produktům, jež splňují náročná kritéria. Že si za těmito výrobky opravdu stojí, dokládá i fakt, že na webových stránkách www.coopclub.cz jsou pro všechny zájemce volně dostupné výsledky testů jednotlivých šarží všech výrobků s logem COOP Dobré jistoty.


COOP Centrum družstvo Praha a COOP Morava jsou nákupní centrály pro jediný český obchodní řetězec. Domácí původ řetězce ocenil také prezident Miloš Zeman ve svém projevu při zahájení Země živitelky, v němž kritizoval obchodní politiku zahraničních řetězců a vyzdvihl český řetězec COOP. Obchodní řetězec COOP se pyšní podporou domácích, zejména regionálních výrobců i tím, že v porovnání s konkurencí nabízí největší procento regionálních produktů i těch s oceněním Regionální potravina.


Soutěž Zlatý klas zaznamenává stále větší zájem vystavovatelů. Zatímco v roce 2012 bylo do soutěže přihlášeno 17 exponátů, letos jich bylo 34.

Ocenění se udělují v těchto pěti kategoriích: Rostlinná výroba, Živočišná výroba, Mechanizace, Potřeby a služby zemědělství, Potravinářství a zpracovatelský průmysl.

V nejsilněji zastoupené kategorii Potravinářství odborná porota posuzovala 20 výrobků, což bylo podle MUDr. Viery Šedivé opravdu velice náročné. Všechny výrobky se musely ochutnat, posoudit a vyhodnotit. Dva exponáty nakonec získaly Zlatý klas s kytičkou a dalších šest Zlatý klas.

O to cennější je úspěch COOP Centra, který jako jediný ze soutěžících vystavovatelů obdržel dva Zlaté klasy, a to v nejsilnější kategorii.


Odbornou porotu tvořili:

Předseda: Ing. Jindřich Šnejdrla, náměstek ministra zemědělství, MZe

Tajemník: Edita Hamerníková, Výstaviště České Budějovice a. s.

Členové:

Ing. Zdeněk Trnka, ředitel odboru rostlinných komodit, MZe

Ing. Petr Jílek, vrchní ředitel sekce zemědělských komodit, MZe

Ing. Peter Pernis, ředitel, Státní zkušebna zemědělských, potravinářských a lesnických strojů, a. s.

Ing. Pavel Sekáč, vrchní ředitel sekce přímých plateb a rozvoje venkova, MZe

MUDr. Viera Šedivá, vrchní ředitelka sekce potravinářských výrob – Úřad pro potraviny, MZe

Pavel Novotný, Zemědělské družstvo Bernartice


zlatý klas 1


Předávání Zlatého klasu za Ranko Smetanový jogurt bílý 380 g, České Budějovice 29. srpna 2014


zlatý klas 3


zlatý klas 2


Předávání Zlatého klasu za Dolcezza Arašídová pomazánka 340 g, České Budějovice 29. srpna 2014      
      
© 2007 - COOP Centrum družstvo