www.coop.cz homepage magazínů
Zákaznický magazín
 Číslo 3/2004
*Vybráno z obsahu...
*Úvodník
*Jablka - jaká by měla být
*Víte, co jsou privátní
značky?

*Lunární kalendář Krásné
paní - září

*Kouzlo vídeňských
kaváren

*Lunární kalendář Krásné
paní - říjen

*Sójové omáčky
*Broskve
*Česnek
*Lunární kalendář Krásné
paní - listopad

*Tunisko v pohádce tisíce
a jedné noci

*Arabská pouštní kuchyně
*Recepty arabské
kuchyně

*Historie družstevnictví
*Kuchař světových celebrit
*Kečup je gastronomický
zázrak

*Děkujeme ti, ó prase
*Vybíráme
a konzumujeme masné
výrobky

*Knedlíky a nákypy
*Šampony a kondicionéry
*Horoskopy Ivany Reginy
Sádlové


*Základní informace

 Archivy Zákaznického
 magazínu
*Potraviny
*Stavebniny

 Úvodník
"V zááříí vyvolávám filmy z práázdnin...," zpíval kdysi Karel Gott. Před touto písní, i po ní, nás mnohočetný Zlatý a Český slavík zásobil sice mnoha jinými hity, ale kdykoliv se léto nachyluje, vzpomenu si zrovna na tenhle.

toustový chléb coop

Ostatně, také jste si všimli, že řekneme-li "červen" nebo "červenec", zní to většinou vesele, ba i drobet rozpustile? Zato když řekneme "srpen" či "září", že zádumčivost v tom nejde přeslechnout? A co teprve při slově "říjen"! To se hlasy stávají skoro temně zabarvenými! U "listopadu" už pak vůbec není co řešit. Název tohoto měsíce v češtině je příslovečné facky jasnější, a když jej říkáme, zní to skoro jako "dušičky". A "prosinec"? Víte, když naši předkové tyhle názvy vymýšleli, tak už dávno dobře věděli, o co v tomhle čase jde. Na krku byla zima, hodně tmy a málo světla, i hlad hrozil - to ještě nebyly prodejny českých a moravských spotřebních družstev - a tak nezbývalo, než prosit nejrůznější nadpřirozené bytosti, aby to ti předci všecko zase aspoň jakžtakž přežili. No, ono to asi úplně takhle nebylo, ale co kdyby...

privátní značka coop premium

Avšak takhle daleko ještě nejsme. Zatím se k nám podzim jenom blíží a možnost zahodit "flintu do žita" jsme prošvihli, protože je sklizeno. Tím pádem máme k dispozici všechny rozumné důvody pěstovat si optimismus. Nehledě na to, že i konec léta má své nepopiratelné půvaby. Teď si sice nějak honem neumím žádný vybavit, ale určitě má. Mimochodem, a to si nyní dovolím oslovit své dříve narozené vrstevníky, všimli jste si, jak se ty půvaby, na něž si ne a ne vzpomenout, mění? Tedy..., chtěl jsem říct, že ubývají, ale přišlo mi to k nám nespravedlivé. Moc dávno už totiž tomu, co jsem se utěšoval, že sice ano, léta je nezadržitelný konec, ale zase už brzo očitě spatřím svoji spolužačku J. H. a její stále rozkvetlejší krásu. No, a pak přišel "zatracenej měsíc listopad", jak se zpívá v jedné country písni, a já se pro změnu koukal na to, jak J. H. sice jde do toho kina, ale ne se mnou, nýbrž s Karlem. Co na něm, ksakru, jenom viděla...

privátní značka coop quality standard

Nějak mu to pořád utíká k podzimu, říkáte si teď možná. A máte pravdu. Takže zase zpátky. Vždyť je teprve srpen nebo září a to jsou pořád ještě měsíce, které se dají vyslovovat docela libozvučně. Byť s lehkou stopou melancholie. Ale když už jsme u těch tónů a zvuků... Vzpomenul jsem tu už dvě písně, a tak - do třetice všeho dobrého a zlého, jak se říká zejména na Klatovsku - vzpomeňme ještě jednu. Tentokrát je ze Svěrákovy a Uhlířovy dílny a zpívá se v ní, že "...dělání, dělání všechny smutky zahání, dělání, dělání je lék". Tož pusťme se do práce. Sušme třeba houby (to by bylo, abychom žádné nenašli), sušme šípky (netrhejme je při silnicích - tam jsou z olova), připravme sklep na jablka, zavařujme a rexujme, zkrátka skladujme a konzervujme. Vše potřebné k tomu dostaneme zrovna tam, kde je pro nás připraven i tenhle Zákaznický magazín. Anebo nekonzervujte a kupte si to. Tamtéž. A dělejte zas třeba něco jiného. Ale pozor! Ať děláte cokoliv, dělejte to, co rádi. To aby se vám rozhánění chmur dařilo od samého konce léta a začátku podzimu co nejdůkladněji. A vězte přitom, že právě v rozpoznání pravých příčin pesimismu je nevyčerpatelný zdroj optimismu.

Tak. A v tom vám (i sobě) drží palce celá redakce.

Zimní vydání Zákaznického magazínu se v obchodech českých a moravských spotřebních družstev objeví na začátku prosince 2004.


cara
© 2001 - 2004 COOP Centrum družstvo
Realizace DELEX s.r.o.

Zákaznický magazín 3/2004

 Starší vydání
Zákaznický magazín 2/2004 2/2004

Zákaznický magazín 1/2004 1/2004