www.coop.cz homepage magazínů
Zákaznický magazín
 Číslo 1/2004
*Vybráno z obsahu...
*Úvodník
*Chemické ošetření
citrusových plodů

*Ostrovní kuchyně Velké
Británie

*Recepty naší anglické
tety

*Deštníky v Anglii
*Lunární kalendář Krásné
paní - březen

*Vajíčka nejen
o Velikonocích

*Lunární kalendář Krásné
paní - duben

*Špenát a kopřiva
*Lunární kalendář Krásné
paní - květen

*Blanka Bohdanová: Život
bez hořkosti

*Jaro na zahrádce
*Vyrábíme vodní mlýnek
*Óda na utopence
*Pěstujeme citrusy
*Elixír zdraví
a dlouhověkosti

*Palačinky a omelety
*Jahody
*Pórek
*Horoskopy Ivany Reginy
Sádlové

*Dětský koutek

*Základní informace

 Archivy Zákaznického
 magazínu
*Potraviny
*Stavebniny

 Dětský koutek: Pudink s tvarohovým
 krémem
Co potřebuješ?

Na pudink: 2 hrnky mléka, 1 pudinkový prášek, 3 lžíce cukru
Na tvarohový krém: 1 tvaroh, 1 žloutek, 2 lžíce cukru, 2 lžíce mléka
Na ozdobu: ovoce, šlehačku

pudink

Z mléka, cukru a pudinkového prášku uvař pudink, který za občasného promíchání nech vychladnout. Tvaroh, žloutek, cukr a mléko dobře promíchej a po chvíli do této směsi zašlehej studený pudink. Nakonec ozdob šlehačkou a ovocem. Pozvi kamarády a dobrou chuť!

jm

 Dětský koutek: Gelové svíčky
Co potřebujeme? speciální svíčkový gel voskované svíčkové knoty - obyčejné nebo s kovovým plíškem na konci libovolnou dekoraci - např. mramorovou drť, mušle a kamínky, koření, sušené květiny a lesní plody, ořechy, těstoviny, korálky apod. barvy a vůně určené pro gelové svíčky o skleničky

gelové svíčky

Jak postupovat?
Na rozpuštění svíčkového gelu použijeme nádobu - skleněnou konvici z varného skla nebo hrnec. Gel rozpouštíme v nádobě přímo na plotýnce a až do rozpuštění ho stále mícháme. Od sporáku neodcházíme a dáváme pozor na jakýkoliv styk s ohněm, jelikož gel je hořlavý.

Nejprve na dno sklenky umístíme knot - kovový plíšek namočíme v rozpuštěném gelu a přitiskneme ke sklence. Potom do skleničky narovnáme dekorace a pomalu zaléváme rozpuštěným gelem. Gel barvíme buď ještě před odléváním, nebo až ve skleničkách, kdy stačí kápnout trošku barvy a promíchat např. špejlí. Kromě barvy můžeme do horkého gelu nakapat i aroma a svíčka nám tak bude během hoření navíc i krásně vonět.

Poznámka: Ve specializovaných prodejnách (např. ve výtvarných potřebách) můžeme sehnat svíčkový gel již předem připravený v různých barevných odstínech nebo i s příměsí vůně, popř. kompletní balení se skleničkou a přiloženými knoty.

V průběhu dolévání gelu přidáváme další dekorace a přitom upravujeme knot tak, aby byl uprostřed. Po zatuhnutí gelu zastřihneme knot na maximální délku 6 mm nad hladinou svíčky. V případě potřeby ještě upravíme dekoraci a svíčka je hotová! Nakonec již jen očistíme použité nádobí - ztuhlý gel snadno oloupeme a schováme jej pro další práci.
jm


cara
© 2001 - 2004 COOP Centrum družstvo
Realizace DELEX s.r.o.

Zákaznický magazín 1/2004

 Starší vydání
Zákaznický magazín 4/2003 4/2003

Zákaznický magazín 3/2003 3/2003