www.coop.cz homepage magazínů
Zákaznický magazín
 Číslo 1/2004
*Vybráno z obsahu...
*Úvodník
*Chemické ošetření
citrusových plodů

*Ostrovní kuchyně Velké
Británie

*Recepty naší anglické
tety

*Deštníky v Anglii
*Lunární kalendář Krásné
paní - březen

*Vajíčka nejen
o Velikonocích

*Lunární kalendář Krásné
paní - duben

*Špenát a kopřiva
*Lunární kalendář Krásné
paní - květen

*Blanka Bohdanová: Život
bez hořkosti

*Jaro na zahrádce
*Vyrábíme vodní mlýnek
*Óda na utopence
*Pěstujeme citrusy
*Elixír zdraví
a dlouhověkosti

*Palačinky a omelety
*Jahody
*Pórek
*Horoskopy Ivany Reginy
Sádlové

*Dětský koutek

*Základní informace

 Archivy Zákaznického
 magazínu
*Potraviny
*Stavebniny

 Úvodník
Milí čtenáři,
tak jsme se dočkali! Po dlouhé zimě - a že nám letos dala zabrat! - konečně jaro nabírá dech, a i když se s nějakým tím návratem do mrazivých dnů ještě potkáme, nic nezabrání tomu, aby se nejkrásnější období v roce definitivně ujalo vlády.

ovoce

Také to tak cítíte? S tím, jak se probouzí příroda, i my jako bychom ožili a máme chuť vymést všechno staré, špatné nejen z našich příbytků, ale i myslí a tělesné schránky. Toužíme dát si pořádnou dávku nějakého životabudiče, poznávat nové a něco nového si sami vyzkoušet.

A nemusíme zrovna vykoupit lékárnu, mnohé ze zbraní proti jarní únavě poskytuje v těchto měsících sama okolní příroda. Naše moudré babičky věděly, proč říkaly: "Před kopřivou smekni!" V těch nejzapadlejších zákoutích teď najdete zázrak, který v žahavých listech skrývá nesmírné množství vitaminů a minerálů - jsou přímo nažhavené udělat pořádný jarní úklid ve vašem organismu. A nejen kopřivy - na loukách teď vykukují pampelišky, řebříček, jitrocel a řada dalších bylinek, s kterými můžete přímo kouzlit při přípravě ozdravného čaje či salátu. Jestli se Vám nechce do přírody - Což takhle dát si špenát! Pepek námořník se netajil tím, proč ho miluje, vy jistě také znáte, za co si ho máme vážit. Že se za tajemstvím dlouhého věku skrývá jogurt, to se ví už dávno - tak proč si ho nedopřát, když navíc z něho lze udělat řadu dobrot!

Když jsme udělali generálku své tělesné schránky, rozhlédneme se po nejbližším okolí - vysmýčíme byt a vrhneme se na zahradu - naši péči po dlouhé zimě potřebují jak domácí květiny, tak ty, ze kterých se budeme těšit na záhonech.

jahody

S jarem se jistě oživí naše chuť experimentovat také v kuchyni - o tom, že pověst o nepříliš nápaditém jídelníčku na ostrovech Jejího Veličenstva je od skutečnosti na míle vzdálená, vás jistě přesvědčí rubrika našeho časopisu věnovaná kuchařským předpisům Velké Británie.

Určitě nám potvrdíte, že setkání se zajímavými, moudrými lidmi, které navíc nezlomily ani četné rány osudu, nás naplní optimismem. Herečka a malířka Blanka Bohdanová je právě takovou osobností a my jsme rádi, že Vám ji právě v našem magazínu můžeme představit.

Pokud se Vám tyto řádky dostanou do rukou ještě před těmi nejveselejšími, nejbarevnějšími svátky jara - přejeme krásné Velikonoce, pokud je čtete až po nich, přejeme Vám v následujících týdnech jen jarní náladu!

Vaše redakce

Letní vydání Zákaznického magazínu se v obchodech českých a moravských spotřebních družstev objeví na začátku června 2004.


cara
© 2001 - 2004 COOP Centrum družstvo
Realizace DELEX s.r.o.

Zákaznický magazín 1/2004

 Starší vydání
Zákaznický magazín 4/2003 4/2003

Zákaznický magazín 3/2003 3/2003